کنکور 99 برگزار می شود

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، همزمان با برگزاری آزمون مقطع دکترای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در روز پنج شنبه، یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از برگزاری کنکور 99 با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد. محمدرضا احمدی سنگری البته احتمال تعویق آزمون سراسری 99 را رد نکرد و گفت: احتمال دارد در صورت حاد شدن شرایط شهرها و گسترش کرونا کنکور به تعویق بیفتد، اما تا این لحظه که بنده سخن می گویم قرار شده کنکور امسال با رعایت کامل ضوابط و نکات بهداشتی در کشور برگزار شود.

کنکور 99 برگزار می شود

موضوع برگزاری آزمون های سراسری برای سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای یکی از پر مناقشه ترین موضوعاتی بود که ستاد ملی مقابله با کرونا، وزارت علوم و همچنین سازمان سنجش از اسفندماه 98 با آن روبه رو بوده اند؛ آزمون هایی که موعد برگزاری آنها چند بار به دلیل شیوع کرونا در ایران به تعویق افتاد تا اینکه در نهایت، روز پنج شنبه آزمون دکتری 99 برگزار و داوطلبان این مقطع تحصیلی، در این آزمون به رقابت پرداختند.

بنابر اعلام سازمان سنجش داوطلبان کارشناسی ارشد و همچنین داوطلبان کارشناسی در هفته های آینده قرار است در آزمون های مربوط به خود شرکت کنند. در این میان همچنان مطالباتی برای تعویق یا لغو این امتحانات وجود دارد. با این همه اما سازمان سنجش هنوز خبری در زمینه تعویق یا لغو این دو آزمون اعلام نکرده است.

همچنین روز گذشته آخرین فرصت برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 1399 بود که نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری بیماری کرونا اقدام کنند. بنابر آخرین اعلام سازمان سنجش، آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 کشور در نوبت صبح روزهای پنج شنبه 16 مرداد ماه، جمعه 17 مرداد ماه و شنبه 18 مرداد ماه سال 1399 و براساس اطلاعات مندرج روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.

آغاز توزیع کارت آزمون ارشد از دوشنبه

از سوی دیگر، کارت شرکت در آزمون حاوی اطلاعات ثبت نامی، تاریخ و محل برگزاری آزمون داوطلبان از روز دوشنبه 13 مرداد 99 روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

برگزاری کنکور سراسری ساده تر از دکتری است

با وجود تداوم نقدها به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و سازمان سنجش درباره برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و نیز کنکور سراسری، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: من برگزاری کنکور سراسری را ساده تر از آزمون دکتری می دانم؛ چرا که در حال حاضر متوسط تعداد داوطلبان هر حوزه 400 نفر است اما در کنکور ما این آزمون را در 400 شهر و در 3هزار نقطه برگزار می کنیم اما آزمون دکتری در 143 نقطه برگزار می شود.

ابراهیم خدایی با تاکید بر اینکه این سازمان سنجش درخصوص برگزاری کنکور تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است، از برخی اظهارنظرها درباره ضرورت تعویق آزمون های سراسری انتقاد کرد و گفت: متاسفانه شرایط به گونه ای شده که تمامی افراد مرتبط، غیر مرتبط، مسوول و غیر مسوول درخصوص آزمون ها اظهار نظر می کنند و حتی برخی از اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا نیز با مصوبات این ستاد مخالفت می کنند. خدایی ادامه داد: طبیعتا سازمان سنجش بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برنامه های خود را درخصوص آزمون ها پیش خواهد برد. نمی شود یک فردی خود عضو ستاد باشد اما مصوبه ستاد را زیر سوال ببرد و انتظار داشته باشد که سازمان سنجش به آن پاسخ بدهد. طبیعتا اگر قرار باشد تاریخ برگزاری آزمون ها تغییر کند، ستاد در این باره تصمیم می گیرد و ما نیز به آن عمل خواهیم کرد؛ ضمن اینکه تا کنون نیز تمامی تاریخ های برگزاری آزمون ها بر اساس تصمیمات ستاد برگزار شده است.

رئیس سازمان سنجش همچنین تاکید کرد: از نظر اجرایی برای برگزاری آزمون مسئله ای نداریم و تحت هیچ عنوان نیز مسافرتی برای شرکت در کنکور شهری دیگر، اتفاق نخواهد افتاد. به گفته خدایی اگر قرار باشد تاریخ برگزاری آزمون های سراسری از جمله ارشد و کنکور تغییر کند، تنها مرجع مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "کنکور 99 برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور 99 برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید