آمادگی پایانه مسافری دریایی بندر بوشهر برای جام جهانی ، حرکت کشتی باری، مسافری در راستا بوشهر، دوحه قطعی شد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر اظهار داشت: بخش دریایی پایانه مسافری بین المللی دریایی بندر بوشهر به منظور پشتیبانی از جام جهانی 2022 فوتبال آماده شده و پایانه مسافری بین المللی دریایی این بندر هم تا 25 آبان ماه امسال، آماده بهره برداری خواهد بود.

آمادگی پایانه مسافری دریایی بندر بوشهر برای جام جهانی ، حرکت کشتی باری، مسافری در راستا بوشهر، دوحه قطعی شد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد شکیبی نسب درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در بندر بوشهر به منظور پشتیبانی هرچه بهتر از جام جهانی 2022 فوتبال در قطر و همکاری های دریایی و بندری با کشور میزبان، گفت: با کوشش های صورت گرفته بخش تاسیسات دریایی پایانه مسافری بین المللی دریایی بندر بوشهر شامل اسکله و پل دسترسی به کشتی آماده و شرایط پهلوگیری کشتی ها فراهم شده است.

وی ادامه داد: بعلاوه سالن پایانه مسافری پیشرفت خیلی خوبی داشته است و تا 25 آبان ماه امسال آماده بهره برداری خواهد بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با اشاره به اینکه تامین تجهیزات مورد احتیاج داخل پایانه مسافری بین المللی دریایی بندر بوشهر نیز در حال پیگیری است، اظهار داشت: با توجه به جمیع اقدامات صورت گرفته با توجه به کوشش های شبانه روزی، پایانه مسافری بین المللی دریایی شهید حق گو بندر بوشهر تا 25 آبان ماه سال 1401 آماده بهره برداری خواهد بود.

شکیبی نسب در خصوص آخرین شرایط تامین و فعالیت شناورهای مورد احتیاج به منظور پشتیبانی از جام جهانی 2022 قطر در جهت بوشهر-دوحه، عنوان نمود: در حال حاضر فعالیت یک فروند کشتی باری مسافری در خط مسافری دریایی بوشهر دوحه قطعی است.

وی اضافه کرد: از چندی پیش یک فروند شناور رورو-پسنجر (باری-مسافری) در بندر بوشهر مستقر شده است که از ظرفیت 1350 صندلی، 581 تخت، 250 کابین (اتاق)، امکان حمل 700 دستگاه خودروی سواری یا حمل ترکیبی 142 دستگاه خودروی سواری و 42 دستگاه کانتینر یخچالدار برخوردار و در عین حال دارای سالن ورزشی، سینما و 10 عرشه است و خدمات روی آن در 5 سطح به مسافران ارائه می گردد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر شرح داد: بعلاوه یک فروند شناور مسافری نیز در حال کسب گواهینامه های فنی و ایمنی و تکمیل تجهیزات به منظور فعالیت در این جهت دریایی است و طبق وعده داده شده نیمه دوم آبان ماه به مرحله عملیاتی می رسد و در صورت وجود تقاضا، به تعداد شناورها اضافه خواهد شد.

شکیبی نسب با اشاره به اقداماتی که از ابتدای امر به منظور پشتیبانی هرچه بهتر از جام جهانی 2022 فوتبال در قطر و همکاری های دریایی با کشور میزبان صورت گرفته است، بیان نمود: پیگیری انعقاد تفاهم نامه جستجو و نجات دریایی با قطر، شیوه نامه تخصیص سوخت یارانه ای به شناورهای مسافری، ساماندهی شناورهای مسافری مناسب ارایه خدمت در جام جهانی و تهیه طرح ساماندهی ایمنی ترددهای دریایی جام جهانی (بوشهر و هرمزگان) از جمله اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در این زمینه است.

بعلاوه برگزاری مانورها و دوره تخصصی جستجو و نجات دریایی ویژه جام جهانی و تشکیل کمیته مشترک مدیریت اضطرار دریایی خاص جام جهانی از دیگر اقدامات صورت گرفته از سوی این سازمان است.

  • سفر به قطر برای تماشای 3 بازی تیم ملی چقدر هزینه دارد؟ | سفر از تهران مقرون به صرفه تر است یا کیش؟
منبع: همشهری آنلاین

به "آمادگی پایانه مسافری دریایی بندر بوشهر برای جام جهانی ، حرکت کشتی باری، مسافری در راستا بوشهر، دوحه قطعی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی پایانه مسافری دریایی بندر بوشهر برای جام جهانی ، حرکت کشتی باری، مسافری در راستا بوشهر، دوحه قطعی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید