بازداشت کلاهبردار 10 میلیارد ریالی

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، سرپرست پلیس فتا پایتخت از دستگیری فردی خبر داد که با ارائه رسیدهای جعلی به مالباختگان 10 میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری کرده بود.

بازداشت کلاهبردار 10 میلیارد ریالی

به گزارش گروه حوادث وبلاگ آژانس الکترونیکی از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: 31 فروردین مرد 32 ساله، مالک مغازه ساعت فروشی ساکن حوالی سعادت آباد به پلیس فتا مراجعه کرد و با ارائه شکوائیه از دادسرای ناحیه 31 با موضوع کلاهبرداری رسیدگی و دستگیری متهم را خواستار شد.

وی افزود: شاکی در بازپرسی اولیه اظهارکرد فردی با تماس تلفنی با مغازه اش، تقاضای خرید ساعت مچی کرد و دو ساعت مچی سفارش داد و پس از گفت و گو بر سر قیمت در نهایت به مبلغ 800 میلیون ریال به توافق رسیدیم و قرار شد که پس از انتقال وجه به حسابم، کالای خریداری شده را به نشانی وی ارسال کنم.

سرپرست پلیس فتا در ادامه اظهارکرد: فرشنده ادامه داد، خریدار مدعی بود با توجه به ارزش ریالی کالای سفارش داده شده در چند مرحله مبلغ 800 میلیون ریال را از طریق ساتنا به کارتم واریز و فیش های واریزی را از طریق شبکه های اجتماعی برای من ارسال کرد.

معظمی افزود: به گفته شاکی خریدار با ارسال فیش ها مدعی بود که 24 ساعت دیگر مبلغ واریز خواهد شد و من هم از آنجا که فیش های واریزی را دیده بودم، ادعای خریدار را قبول کردم و کالای سفارشی را به نشانی وی توسط پیک فرستادم ولی پس از 24 ساعت مبلغی واریز نشد و متوجه شدم در دام کلاهبرداری قرار گرفتم.

سرپرست پلیس فتا افزود: با توجه به حساسیت موضوع تیمی از ماموران بررسی آن را برعهده گرفتند و در رصدهای اطلاعاتی پیروز شدند، متهم 28 ساله ساکن حوالی افسریه را شناسایی کنند و در رصدهای اطلاعاتی به دست آوردند که متهم سابقه دار و پیش تر با همین عناوین مجرمانه دو مرتبه روانه زندان شده است.

وی با بیان اینکه در اثنای تحقیقات پلیسی 10 فقره پرونده مشابه دیگر نیز به پلیس فتا ارجاع شد، گفت: شاکیان نیز در اظهارات مشابهی مدعی بودند، متهم مبالغ کالای سفارش شده را از طریق ساتنا واریز کرده است و فیش واریزی را مشاهده کرده اند.

معظمی افزود: با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر شد و پس از انتقال به پلیس فتا به جرایم انتسابی اعتراف و اظهارکرد کالای دریافتی را در سایت های اینترنتی خرید و فروش به ارزش پایین تر از قیمت واقعی می فروخته است.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را در مجموع به مبلغ 10 میلیارد ریال برآورد کرده اند، از فروشندگان کالا و خدمات خواست که قبل از تحویل کالا به خریداران اینترنتی از واریز مبلغ توسط متقاضی مطمئن شوند و پس از دریافت پیام واریزی از سوی بانک نسبت به ارسال محموله سفارش داده شده به نشانی متقاضی اقدام کنند.

منبع: جام جم آنلاین

به "بازداشت کلاهبردار 10 میلیارد ریالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت کلاهبردار 10 میلیارد ریالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید