سیگار چه بلایی سر پوست می آورد؟!

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، آسیب به کلاژن و الاستین عامل اصلی پیری زودرس پوست است. اولین تاثیر سیگار روی پوست هم با این نشانه ظاهر می گردد.

سیگار چه بلایی سر پوست می آورد؟!

یکی از عوارض سیگار بر روی پوست به صورت ایجاد لکه های پوستی در قسمت های مختلف بدن خود را نشان می دهد. این مشکل بیشتر بر روی بازو ها و سینه دیده می گردد.

اولین نتیجه و اثر سیگار بر روی پوست صورت، ایجاد چین و چروک های عمودی در اطراف دهان است. اگرچه با افزایش سن فرار از این چین و چروک ها ممکن نیست. اما سیگار باعث به جلو افتادن آن ها می گردد. چین و چروک های پنجه کلاغی که در اطراف چشم پدیدار می شوند، متداول تر هستند. این چروک ها برای افراد سیگاری زودتر از سایر افرادی ایجاد می شوند.

آسیب به کلاژن و الاستین عامل اصلی پیری زودرس پوست است. اولین تاثیر سیگار روی پوست هم با این نشانه ظاهر می گردد. مصرف دخانیات باعث انقباض عروق می گردد. در نتیجه مانع از رسیدن جریان خون و اکسیژن کافی به سلول های پوست می گردد. همین عامل پیری زودرس را در پی دارد.

پوست صورت باید نرم و لطیف باشد. همینطور پوست دستان شما هم باید به همین صورت دیده شوند. یکی از عوارض سیگار بر روی پوست به صورت ایجاد لکه های پوستی در قسمت های مختلف بدن خود را نشان می دهد. این مشکل بیشتر بر روی بازو ها و سینه دیده می گردد. بعلاوه به علت سیگار کشیدن خاصیت ارتجاعی پوست هم کم کم از بین می رود.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرادید

به "سیگار چه بلایی سر پوست می آورد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگار چه بلایی سر پوست می آورد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید