لاستیک خودروهای خارجی گران شد ، قیمت لاستیک 11 میلیون تومان!

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، سال گذشته لاستیک از سبد ارز دولتی خارج شد. تولیدکنندگان گفته بودند با افزایش 50 درصدی قیمت لاستیک، قیمت ها در بازار تحت نظارت سازمان حمایت است. در بازار اما قیمت لاستیک فرق دارد. به خصوص قیمت لاستیک های خودروهای خارجی! اخیرا لاستیک خودروهای وارداتی قیمت عجیبی پیدا کرده .

لاستیک خودروهای خارجی گران شد ، قیمت لاستیک 11 میلیون تومان!

قیمت برخی از این لاستیک ها از دو میلیون تومان شروع می شود. بررسی ها نشان می دهد فروشگاه های آنلاین برخی لاستیک ها را با قیمت شش میلیون و 850 هزار تومان تا 11 میلیون و 400 هزار تومان می فروشند.

قیمت لاستیک خودروهای داخلی همچون پراید هم حدود 820 هزار تومان است. همچنین لاستیک پژو 405 هم با قیمت یک میلیون و 50 هزار تومان فروخته شده است.

تقاضا برای خرید لاستیک دست دوم!

برخی فروشندگان می گویند ضعیف شدن شرایط معیشت مردم و افزایش قیمت ها باعث شده تقاضای مردم به سمت لاستیک های دست دوم پیش رود! همین افزایش تقاضا تقلب را در بازار لاستیک ایجاد کرده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک با اشاره به شرایط بازار به وبلاگ آژانس الکترونیکی گفت: قیمت لاستیک خودروهای ایرانی براساس مصوبه دولت است و کسی حق گران فروشی ندارد اما لاستیک خودروهای سنگین و خارجی در بازار کمتر است. همین مساله لاستیک های خارجی را گران کرده است.

داوود سعادتی نژاد توضیح داد: البته لاستیک در انبار گمرکات فراوان است اما دلیل عدم ترخیص آن مشخص نیست. ممکن است یکی از دلایل عدم ترخیص این کالاها محاسبه هزینه های گمرکی باشد.

کمبود در بازار لاستیک های خارجی

او درباره تعویض لاستیک های قدیمی گفت: قیمت لاستیک های ایرانی مقرون به صرفه است و از این رو مردم برای تعویض این لاستیک ها مسئله ای ندارد اما قیمت لاستیک های خارجی بالاست که البته برای این لاستیک ها هم گارانتی وجود دارد.

سعادتی نژاد اظهار کرد: بازار لاستیک خودروهای ایرانی رونق دارد، چرا که این لاستیک ها افزایش قیمت چشمگیری نداشته اند اما در حوزه خودروهای سنگین به دلیل نبود مواد اولیه تولید کاهش پیدا کرده است و همچنین 75 درصد این لاستیک ها از کشورهای دیگر تامین می شود.

چندی پیش خبر فروش لاستیک در بورس کالا زمزمه می شد. مصطفی تنها، سخنگو انجمن صنعت تایر به باشگاه وبلاگ آژانس الکترونیکی گفته بود: به تازگی برای شفاف سازی قیمت تایر، طرح عرضه لاستیک در بورس کالا را مطرح کرده اند و درحال حاضر یکی از شرکت ها اقدام به عرضه لاستیک در بورس کرده است که اگر نتیجه دهد این فرایند را برای سایر شرکت ها ادامه خواهیم داد.

برای مطالعه بیشتر خبر قیمت لاستیک بعد از حذف ارز دولتی را بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "لاستیک خودروهای خارجی گران شد ، قیمت لاستیک 11 میلیون تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاستیک خودروهای خارجی گران شد ، قیمت لاستیک 11 میلیون تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید