ناوشکن دماوند به زودی به آب انداخته می گردد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، تهران (پانا) - امیر دریادار شهرام ایرانی از نوسازی ناوگان ارتش جمهوری اسلامی ایران اطلاع داد و گفت به زودی ناوشکن دماوند به آب انداخته و عملیاتی می گردد.

ناوشکن دماوند به زودی به آب انداخته می گردد

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش، گفت: در حوزه های مختلف دریایی، شناوری، پروازی و زیرسطحی دستاوردهای خیلی خوبی در بخش یگان ها و در بخش تجهیزات و تسلیحات داشته ایم که نمی توانیم همه این پیشرفت ها را در رسانه ها بازگو کنیم.

وی با اشاره به افزایش برد تسلیحات دریایی خاطر نشان کرد: در بخش موشکی افزایش برد داشته ایم. در بخش زیرسطحی، اژدرها هم افزایش دقت و هم افزایش برد داشته است. همه این تجهیزات پس از انجام مراحل تست به بدنه نیروی دریایی ارتش الحاق شده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از نوسازی ناوگان دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اطلاع داد و اعلام کرد: به زودی ناوشکن دماوند به آب انداخته و عملیاتی می گردد. در کنار آن در حوزه زیرسطحی، ساخت زیر دریایی کلاس بعثت پیش می رود.

وی درباره دستاوردهای نو ارتش در بخش بالگردی اظهار کرد: ساخت بالگردهای ضد زیردریایی و مین روبی را در دستور کار داشته ایم که به دست توانمند متخصصان، ساخته شده است و مراحل تست نهایی آن ها به اتمام رسیده و به زودی به ناوگان نیروی دریایی ارتش الحاق می گردد.

امیر دریادار شهرام ایرانی با بیان اینکه ناوگروه های رزمی که ماموریت اسکورت کشتی ها را بر عهده دارند در حال عملیات در آب های بین المللی هستند، مطرح نمود: در حال حاضر ناوگروه 80 ارتش جمهوری اسلامی در منطقه خلیج عدن و دریای سرخ مستقر است.

وی اضافه نمود: در این ماموریت دانشجویان نیروی دریایی ارتش باید در قالب کارورزی، آموزش های عملی انجام دهند و به همین جهت بر خلاف گذشته که دو فروند شناور اعزام می شد، سه فروند شناور اعزام شده و در منطقه مستقر هستند. این شناورها هم فعالیت های آموزشی و هم اسکورت کشتی ها را انجام می دهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دیپلماسی دریایی گفت: در این حوزه برنامه ریزی داریم تا از کشورهای منطقه و بهویژه کشورهای دوست و همسایه بازدید داشته باشیم و امیدوار هستیم تا آن موقع بیماری کووید فروکش نموده باشد تا بتوانیم پیغام صلح، دوستی و فرهنگی را به دوستان خود منتقل کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ناوشکن دماوند به زودی به آب انداخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوشکن دماوند به زودی به آب انداخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید