وجه اشتراک پرسپولیس والهلال برای بازی بزرگ، کدام تیم کم دقت می شود

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، تیم فوتبال پرسپولیس تنها نماینده فوتبال باشگاهی ایران در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان 2021 محسوب می شود که به مصاف الهلال عربستان می رود.

وجه اشتراک پرسپولیس والهلال برای بازی بزرگ، کدام تیم کم دقت می شود

سرخپوشان مرکز در حالی طبق برنامه AFC باید به عربستان سفر کنند که در هیچ یک از بازی های فصل جاری این رقابت ها طعم میزبانی را نچشیدند تا پس از برگزاری بازی های مرحله گروهی در هند به مصاف استقلال تاجیکستان در یک هشتم نهایی ACL2021 در شهر دوشنبه بروند.

تاکتیک همیشگی با توپ!

یحیی گل محمدی از زمان حضور در رأس کادر فنی پرسپولیس تاکتیکی واضحی برای بیشتر بازی های داخلی و خارجی تیمش اتخاذ کرد.

سرخپوشان تهرانی مالکیت توپ و استفاده از تمام منطقه ها زمین بازی را در اولویت های تاکتیکی خود قرار می دهند. این تیم در تمام بازی های رفت و برگشت مقابل الوحده امارات، گوا هند و الریان قطر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2021 مالکیت توپ را در اختیار داشت. سرخ ها با همین دست فرمان صدرنشین شدند تا در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف استقلال تاجیکستان در شهر دوشنبه بروند.

حفظ آمار با تازه واردها

سرخپوشان در بازی با استقلال تاجیکستان با وجود بازی در چمن مصنوعی و ارائه بازی مقابل چشم هواداران حریف باز هم توپ را در تصاحب داشتند. سرخ ها با وجود جدایی محمدحسین کنعانی زادگان، احمد نورالهی و شهریار مغانلو توانستند با مهره های نوی همچون رضا اسدی و حامد پاکدل دقت پاس بالای خود را حفظ کنند. این تیم در مرحله گروهی میانگین دقت پاس 85 درصدی را برای خود ثبت کرده بود و در دیدار با استقلال تاجیکستان آن را به درصد 86 رساند.

الهلال آئینه فنی پرسپولیس

ماریو ژاردیم سرمربی پرتغالی الهلال عربستان تفکراتی نظیر یحیی گل محمدی دارد. او هم به حفظ توپ و استفاده از مالکیت آن در ایجاد حملات اعتقاد دارد. الهلال در بازی های داخلی لیگ حرفه ای عربستان بیش از 500 پاس در هر بازی رد و بدل کرده است. این تیم در لیگ قهرمانان آسیا هم میانگین دقت 85 درصدی را حفظ کرده است.

البته الهلال در دیدار یک هشتم نهایی مقابل استقلال تهران 442 پاس در آمار عملکردی خود ثبت کرد که دقت 84 درصدی داشت اما توانست با همین آمار هم پیروز شده و بار دیگر به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان راه پیدا کند.

تیمی با تاکتیک کاملاً مشابه پرسپولیس که وظیفه بازیکنانش، پاس کاری های کوتاه و بلند با یک دستور ویژه است: دقت در هر ارسال.

باید دید تقابل سنتی دو تیم در بازی 24 مهرماه چه نتیجه ای را به همراه خواهد داشت تا دو تیم با وظایفی مشترک در پی روشی نو برای صعود به جمع چهار تیم نهایی ACL2021 پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وجه اشتراک پرسپولیس والهلال برای بازی بزرگ، کدام تیم کم دقت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجه اشتراک پرسپولیس والهلال برای بازی بزرگ، کدام تیم کم دقت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید