وعده رئیس جمهور کره جنوبی برای تسریع فرایند رفع توقیف نفتکش

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی به نقل از کی بی اس؛ دفتر مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی از تلاش همه جانبه برای تسهیل در فرایند رفع توقیف نفتکش این کشور خبر داد.

وعده رئیس جمهور کره جنوبی برای تسریع فرایند رفع توقیف نفتکش

یک منبع آگاه در این رابطه افزود: امنیت خدمه از اولویت برخوردار است حال آنکه همه 20 خدمه نفتکش در سلامت کامل به سر می برند.

وزارت خارجه کره جنوبی نیز امروز گفت که سه کارمند سفارتخانه این کشور در تهران، با یکی از پنج خدمه کره ای نفتکش این کشور به نمایندگی از همه آنها، در بندرعباس دیدار و مصاحبه کرده اند.

وی درباره گزارش ها مبنی بر دو بار ارسال نامه توسط حسن روحانی رئیس جمهور ایران به همتای خود از کره جنوبی، افزود: سئول در حال بررسی حقایق است ولی محتوای نامه نگاری سران دو کشور افشا نخواهد شد.

شناور کره جنوبی با نام تجاری هانکوک چیمی حامل 7 هزار و 200 تن مواد شیمیایی نفتی است و در حال حاضر در لنگرگاه بندرعباس پهلو گرفته تا پرونده آن برای طی مراحل قانونی، تحویل مراجع قضایی ایران شود.

به گفته سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، این کشور هم مانند سایرین نسبت به تخلفات مشابه و به ویژه آلوده کردن محیط زیست دریایی حساسیت دارد لذا در چارچوب قوانین با موضوع برخورد کرده است.

وی همچنین گفت: این اتفاق مورد استثنایی نبوده و در موارد مشابه قبلی در ایران و آبهای سایر کشورها رخ داده و امری عادی بوده و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وعده رئیس جمهور کره جنوبی برای تسریع فرایند رفع توقیف نفتکش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده رئیس جمهور کره جنوبی برای تسریع فرایند رفع توقیف نفتکش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید