جزئیات نخستین حراج خرده فروشی، مزایده خودرو از تیرماه

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به جزئیات نخستین حراج خرده فروشی این سازمان که از دیروز آغاز شده است، گفت: مزایده خودرو های سواری در تیرماه برگزار خواهد شد.

جزئیات نخستین حراج خرده فروشی، مزایده خودرو از تیرماه

به گزارش ایسنا، سید عبدالمجید اجتهادی در آیین رونمایی و برگزاری نخستین حراج خرده فروشی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، درباره این حراج و تفاوت آن با مزایده های برخط اظهارکرد: این حرارت از روز گذشته آغاز شده است و مردم می توانند تا روز سه شنبه هفته جاری (نهم خرداد ماه) کالا های موجود در حراج را مشاهده کنند و از روز سه شنبه ساعت 8 صبح تا ساعت 20 همان روز زمان ارائه پیشنهاد و رقابت فراهم خواهد شد.

وی افزود: از ویژگی های این حراج مشخص و شفاف بودن قیمت های پیشنهادی متقاضیان در هر حراج، بازگرداندن مبلغ پایه به عنوان ودیعه حداکثر تا 24 ساعت، فاقد اشکال و ایراد بودن کالا های عرضه شده در حراج و ... است.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در پاسخ به سوال ایسنا درباره اینکه آیا با توجه به مشخص بودن قیمت های پیشنهادی این امکان برای سودجویان و دلالان فراهم می شود که با پیشنهاد قیمت های بالا بتوانند این کالا ها را جمع آوری و با قیمت بالاتر در بازار به فروش برسانند؟ افزود: اساساً با توجه به اینکه برخلاف مزایده ها پاکت های دربسته وجود ندارد و قیمت ها به صورت آشکار و عیان قابل مشاهده برای عموم مردم است، رقابت شفاف و سالم تری در این حراج وجود دارد و مردمی که می خواهند این کالا را برای خودشان خریداری کنند آن را با قیمت حاشیه بازار می خرند و همین مسئله سبب می شود تا دست دلالان و واسطه ها قطع شود.

اجتهادی همچنین در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباره اینکه گرچه در این حراج گارانتی برای کالا ها وجود ندارد، اما اگر کالایی با ایراد و نقص روبرو بود چه ضمانتی برای خریدار وجود دارد؟ ادامه داد: همه کالا های عرضه شده در این حراج بدون ایراد و اشکال است و مسلما تا لحظه تحویل کالا به مشتری این ضمانت وجود دارد که اگر نقصی در آن وجود داشته باشد جایگزین آن را به مردم عرضه کنیم، اما پس از تحویل کالا به برنده حراج گارانتی برای آن وجود ندارد.

وی افزود: البته برای مراحل بعدی حراج خرده فروشی در صددیم تا با شرکت های بازرسی وارد قرارداد شویم و بتوانیم کالا های عرضه شده را با گارانتی و خدمات پس از فروش در حراج ارائه کنیم.

مزایده خودرو در تیر ماه

دیگر سوال ایسنا درباره زمان مزایده خودرو در سال جاری بود که مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی پاسخ داد: برای ماشین آلات راه سازی که در بنادر و گمرکات بوده و در اختیار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی هستند دو مزایده برگزار کرده ایم که یکی از آن ها تا فردا ادامه دارد و مزایده فوق العاده بعدی نیز از فردا به مدت یک هفته آغاز می شود.

به گفته اجتهادی، برای خودرو های سواری در اختیار سازمان جمع آوری و فروش املاک تملیکی نیز در صددیم تا با فراهم کردن بستر های لازم عرضه آن را با توجه به ظرفیت هایی که در قانون بودجه سال 1402 وجود دارد، در تیر ماه سال جاری به صورت مزایده آغاز کنیم.

منبع: فرارو

به "جزئیات نخستین حراج خرده فروشی، مزایده خودرو از تیرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نخستین حراج خرده فروشی، مزایده خودرو از تیرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید