شارژ سریع 160 وات که گوشی شما را داغ نمی کند

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، اگرچه معرفی اخیراً معرفی سیستم های شارژ سریع قدرتمند برای گوشی های هوشمند به یک عرصه رقابت جدی در میان سازندگان مطرح بدل شده است، اما از لحاظ فنی این شارژ ها به دلیل انتقال ولتاژ برق بالاتر به دستگاه، سبب ایجاد گرمای زیاد در تلفن همراه می شوند، با این حال کمپانی اینفنیکس Infinix جدیداً از سیستم شارژ سریع 160 واتی رونمایی نموده که به هیچ وجه سبب گرم شدن گوشی نمی گردد.

شارژ سریع 160 وات که گوشی شما را داغ نمی کند

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی به نقل از وبسایت فناوری Android Authority، شارژ سریع یکی از داغترین زمینه های نوآوری حال حاضر در صنعت گوشی های هوشمند است. تولیدنمایندگان مختلف، به ویژه تولیدنمایندگان خارج از چین، به شارژ های بیش از 100 وات در کنار تلفن های هوشمند گران قیمت خود افتخار می نمایند، که فقط در عرض چند دقیقه می توانند تلفن همراه را شارژ نمایند. اما اغلب کاربرانی که شانس استفاده از این سیستم های شارژ قدرتمند را داشته اند، از اندازه بالای گرم شدن گوشی های خود در هنگام عمل شارژ شکایت دارند.

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، شرکت اینفنیکس اخیراً فناوری نوی با نام 160W Infinix Concept Phone را معرفی نموده است که می تواند همه تصورات در خصوص شارژ فوق العاده سریع را دگرگون کند. این شارز با 160 وات قدرت، در حال حاضر پیشرو در زمینه سیستم های شارژ سریع به تعداد می رود و شرکت سازنده ادعا می نماید که این سیستم می تواند در عرض تنها 10 دقیقه یک گوشی کاملاً خالی را به طور کامل پُر کند. اما قبل از اینکه بدانیم شارژر 160 وات Infinix چقدر سریع است، باید نگاه دقیق تری به نحوه کار این فناوری و آنچه اینفینیکس انجام داده بیندازیم تا اطمینان حاصل گردد که آیا استفاده از چنین اندازه زیادی از انرژی، برای گوشی های هوشمند ایمن است یا خیر.

چهار ماده اصلی وجود دارد که به سیستم شارژ سریع 160W Infinix Concept Phone وارد می شوند. اولین مورد Super Charge Pump است که حداکثر 98.6 ٪ شارژ انرژی تلفن هوشمند را ارائه می دهد، بنابراین کمترین اندازه انرژی و اتلاف گرما در داخل گوشی وجود دارد. این امر با 60 عامل مختلف ایمنی یکپارچه همراه است که ظاهراً می توانند شارژ را بر اساس شرایط کابل شارژ، پورت تلفن همراه USB-C و آداپتور برق خاموش نمایند.

C-Rate مقاومت داخلی باتری و توانایی کنترل جریان شارژ و تخلیه زیاد برای ظرفیت معین را معین می نماید. باتری C8 Infinix حدود 18 درصد مقاومت داخلی کمتری در مقایسه با سلول های 6C مانند نمونه هایی که در شارژ 125 وات Oppo استفاده می گردد، ارائه می دهد. هنگام شارژ، Infinix بعلاوه دمای باتری را کنترل می نماید تا زیر 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) باقی بماند که برای افزایش سلامت باتری هنگام شارژ با این سرعت بسیار بالا، بسیار لازم است. به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، افزونه شارژ علاوه بر سرعت شارژ اختصاصی 160 وات اینفینیکس، از معینات جهانی تحویل برق USB و معینات USB PD PPS تا 100 وات هم پشتیبانی می نماید. USB PD با ولتاژ 5-15 ولت 3 آمپر و 20 ولت 5 آمپر کار می نماید، در حالی که PPS ولتاژ مقیاس پذیر را از 3.6 ولت تا 20 ولت با حداکثر 5.1 آمپر جریان ارائه می دهد.

کمپانی اینفینیکس مدعی است که این سیستم شارژ سریع 160 واتی در مدت 10 دقیقه می تواند باتری 4000 میلی آمپری گوشی را به طور کامل شارژ کند. آزمایش های رسمی انجام شده نشان می دهد که این زمان اندکی بیش از 11 دقیقه بوده است. آزمایش مورد نظر حداکثر توان 175 وات از دیوار و 142.6 وات (17.7 ولت، 8.29 آمپر) را در پورت USB تلفن هوشمند ثبت کرد که راندمان انرژی 81.5 ٪ را نشان می دهد. جالب است که ولتاژ باتری داخلی حدود 8 ولت را نشان می هد که دو برابر باتری تلفن استاندارد است. این نشان می دهد که Infinix باتری های خود را به صورت سری قرار می دهد تا شارژ با ولتاژ بسیار بالاتر از شارژ تلفن های هوشمند معمول (تقریبا 18 ولت در مقابل 9 ولت معمولی) را امکان پذیر کند.

نتایج تست سرعت شیستم شارژ سریع 160 وات نو اینفینیکس

بیایید این مسئله را با مثال دیگری از فناوری شارژ سریع، همانند شارژر 120 وات شیائومی مقایسه کنیم. به اسم مرجع، شارژر شیائومی 21 دقیقه طول کشید تا باتری 4500 میلی آمپر ساعتی گوشی Mi 10 Ultra را شارژ کند. با یک حساب سرانگشتی معین می گردد که فناوری 160 وات اینفینیکس، با سرعت 363 میلی آمپر ساعت در برابر فناوری 120 وات شیائومی با سرعت 214 میلی آمپر در دقیقه، قادر به انجام عمل شارژ است. به عبارت دیگر، سیستم شارژ سریع اینفینیکس برای شارژ یک باتری با معینات مشابه 41 درصد سریعتر است.

درخصوص دما، هرچند که تأثیر شارژ سریع بر گوشی های مختلف می تواند متفاوت باشد، اما آزمایشات رسمی نشان می دهد که سیستم 160 وات اینفینیکس، حداکثر دمای 41.9 درجه سانتیگراد را ثبت نموده است که با توجه به سطح بالای مصرفی خیلی بد نیست. به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، در مقایسه مجدد با گوشی Xiaomi Mi 10 Ultra، این گوشی اوج 43.8 درجه سانتیگراد را ثبت نموده و زمان بیشتری را در منطقه قرمز می گذراند. بعلاوه گوشی OnePlus 9 Pro که از شارژ 65 وات بهره می برد، حداکثر دمای 43.2 سانتیگراد را به ثبت رساند با این اشاره که زودتر به دمای اوج رسید و مدت زمان بیشتری را در این نقطه اوج باقی ماند. به نظر می رسد شارژ Infinix به طور شگفت انگیزی 1 الی 4 درجه سانتیگراد نسبت به سایر شارژ های سریع خنک تر باشد، که به این معنی است که برای هر دقیقه وصل کردن، باتری فرسایش کمتری را متحمل می گردد.

نتایج تست دمای سیستم شارژ سریع 160 وات اینفینیکس

روی هم رفته باید توجه داشت که تمام فناوری های شارژ سریع باعث گرم شدن گوشی های هوشمند و باتری آن ها می شوند، اما این نکته را نباید فراموش کرد که شارژ 160 وات اینفینیکس تنها 11 دقیقه باتری را در جریان عملیات شارژ قرار می دهد و همین امر سبب می گردد تا گرما مدت زمان کمتری گوشی را درگیر کند. این موضوع در مقایسه با گوشی شیائومی که 21 دقیقه عملیات شارژ را انجام می دهد و یا وان پلاس که 28 دقیقه را صرف این فرآیند می نماید، می تواند بسیار قابل توجه باشد.

منبع: فرارو

به "شارژ سریع 160 وات که گوشی شما را داغ نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شارژ سریع 160 وات که گوشی شما را داغ نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید