روانشناسی

پوستتان را با این سبزی خوشبو مثل آینه کنید

اگرچه هیچ مطالعه ای پشتیبان این ایده نیست که آب کرفس آکنه را درمان می نماید، اما ممکن است به دلایل دیگر علائم آکنه را تسکین دهد.

14 فروردین 1400

تست شخصیت سبک کار؛ در کارتان نوآور هستید یا انعطاف پذیر؟

تست شخصیت سبک کاری به آنالیز دو سبک کاری نوآورانه و انعطاف پذیرانه می پردازد. البته نمی توان گفت از این دو سبک کدام یک بهتر هستند، چون در یک کسب و کار به هر دوی آن ها احتیاج هست.

22 اسفند 1399

تمجید پوچتینو از نیمار و امباپه پس از فزونی پرگل پاری سن ژرمن

سرمربی تیم فوتبال پاری سن ژرمن پس از رجحان شاگردانش مقابل مون پولیه از عملکرد تیمش به خصوص ستاره های فرانسوی و برزیلی خط حمله اش تمجید کرد.

2 اسفند 1399

65 غذای نامناسب در دوران سرماخوردگی یا آنفولانزا

آیا دچار بیماری سرماخوردگی یا آنفولانزا شده اید می خواهید هرچه زودتر از آن خلاص شوید؟ در این مقاله می آموزید که چه غذاها و نوشیدنی هایی را باید در دوران ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا کنار بگذارید.

8 بهمن 1399

فلسفه وقفه دقایق 30 و 70 در لیگ برتر فوتبال، کووید بِرِک حذف می شود؟

دو وقفه کوتاه در دو نیمه مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران که از سوی داور به بازیکنان استراحت داده می شود، این سوال را ایجاد کرده که دلیل آن چیست.

4 دی 1399

با زدن ماسک و حفظ فاصله فیزیکی از کادر درمان حمایت کنیم

خبرنگاران/کرمان یک روانشناس بالینی با اشاره به از خودگذشتی کادر بهداشت و درمان اعلام کرد: با کادر بهداشت و درمان با رفتارمان همدلی می کنیم و به آنها انرژی می دهیم و این همدلی با رعایت مسایل بهداشتی ایجاد می گردد اما فقط با شعار نمی توان قدردان زحمات آنها...

21 آبان 1399

چگونه اعتیاد به بازی، گیمرها را به کُشتن می دهد؟

خبرنگاران: اعتیاد به گیم خانمان برانداز است و عوارض فیزیکی ماجرا هم از حد تصور خارج است، تا جایی که معتاد به گیم، خودش را به کشتن می دهد. بعضی کاربران بازی های آنلاین به خاطر بازی سلامتی و جان شان را از دست داده اند یا جان اطرافیان شان را گرفته اند.

10 آبان 1399

علت ترس از ازدواج و روش های درمان آن

ترس از ازدواج امروزه یکی از علل نداشتن انگیزه برای ازدواج به شمار می آید. در حالت کلی ازدواج پدیده ای است که در نتیجه تصمیم دو نفر برای با هم بودن، شکل می گیرد. همین موضوع نیز موجب ترس بسیاری افراد از این پدیده شده است. حتی محتمل است بعضی از آن ها تا سر حد...

2 آبان 1399

کاربردهای خود هیپنوتیزم

خود هیپنوتیزم یا هیپنوتیزم درمانی روشی پیروز برای کاهش استرس است. این روش، دربهای ذهن را رو به ایده های جدید یا فرایندهای فکری باز می نماید، این شرایط در مواجهه با رفتارهای مشکل ساز مثل انواع اعتیادها بسیار مفید است. به همین دلیل آموزش خود هیپنوتیزم...

28 مهر 1399

سارقان منیزیم بدن را بشناسید

اگرچه مصرف مواد غذایی سرشار از منیزیم یکی از راهبرد های مفید برای دریافت این ماده معدنی به میزان کافی است، عامل مهم دیگری که باید مد نظر قرار داد سن است، زیرا با افزایش سن، بدن شما به خوبی گذشته مواد معدنی را جذب نمی کند.

5 مهر 1399

خبرنگاران روزی که لیگ جزیره، آندرانیک تیموریان را شناخت

تهران- خبرنگاران- آندو تیموریان در ملاقات برابر ویگان با 2 گل زیبا، نامش را در لیگ برتر انگلیس بر سر زبان ها انداخت و تیمش را در جدال با همشهری به یک برد ارزشمند رساند.

18 تیر 1399

تغییرات سبک زندگی به علت کرونا ممکن است باعث عود افسردگی گردد

بعد از شیوع ویروس کرونا و ایجاد تغییرات اجباری در سبک زندگی، امکان عود افسردگی در افرادی که پیش از این، افسردگی را تجربه نموده بودند، وجود دارد.

28 اردیبهشت 1399

چگونه در روزهای کرونایی نظم زندگیمان را برهم نزنیم؟

پزشک و مشاور تغذیه گفت: در شرایط فعلی بحران کرونا، نظم زندگی بعضی افراد به هم خورده که این می تواند منجر به کاهش ایمنی بدن در مقابل ویروس گردد و ضروری است نظم زندگی در شرایط کرونا رعایت گردد.

28 اردیبهشت 1399